Classic Blue – kolor roku 2020 Pantone

Tym razem instytut Pantone ogłosił kolorem roku stonowany, elegancki i klasyczny odcień niebieskiego.

Jak uzasadnia swój wybór i z czym można go łączyć ?

O tym w dzisiejszym poście.

Jak twierdzi Latrice Eisman Executive Director w Pantone Color Institute

 „Classic Blue daje poczucie zakotwiczenia. Jest niczym wieczorne niebo, rozległe i nieskończone. Zachęca nas do spojrzenia poza to, co oczywiste, do poszerzenia naszego myślenia, zwiększania perspektywy i otwarcia przepływu komunikacji”.

Znalezione obrazy dla zapytania: pantone 2020

Stonowany, klasyczny charakter koloru Classic Blue, daje we wnętrzach poczucie spokoju i harmonii. Ma ułatwiać nam koncentrację i wyciszenie, abyśmy mogli odetchnąć od pędzącego świata i natłoku informacji. W ubiorach podkreśla elegancję i ponadczasowy styl. Osoby ubrane w tym kolorze wzbudzają zaufanie i chętnie przypisuje im się wysokie kompetencje. Wygląda dobrze z każdym kolorem i z każdym typem urody, może więc być fundamentem do  tworzenia wielu barwnych połączeń.

Pantone Formula Guide COY 2020

 

Lubię ten kolor łączyć z odcieniami brązów, beży, pudrowego różu i szarości, oraz bielą i czernią.

 

 

Ciemne kolory we wnętrzach akceptuję jedynie w akcentach, dlatego Classic Blue, wybiorę raczej we wzorzystych dodatkach niż w dużej płaszczyźnie ścian czy mebli. Poduszka, filiżanka, komplet pościeli we wzory w połączeniu z jasnymi odcieniami natury, to coś co do mnie w tym kolorze najbardziej przemawia.

 

Inspiracje stylem Hampton, są tu idealną podpowiedzią.

 

10 Interior Designer or Decorator Home Plans This coastal design is casual but also elegant I love using #homedecorinterior

Top Ideas: Southern Coastal Home coastal garden patio.Coastal Pattern Nautical coastal pillows window treatments.Coastal Contemporary Naples..

Coastal cottage living room decorated with indigo blue dye pillows

28 Amazing Coastal Decor Livingroom Ideas : Lovely coastal decor livingroom Ideas.

 

Delikatne akcenty Classic Blue  we wnętrzach wystarczą, żebym poczuła ten powiew świeżości, morskiej bryzy i relaksującego, wakacyjnego klimatu, do którego – jak wiedzą stali czytelnicy Microclimatu – od dawna mam słabość.

Za to w ubraniach, klasyczny niebieski w ciemniejszej odsłonie mogę nosić od stóp do głów.  W każdej możliwej kombinacji wzorów, w dodatkach i bardzo chętnie właśnie w total looku. I tak jak we wnętrzach – w neutralnym towarzystwie rudości, camelu, nude, szarości, czerni i bieli… ale też czasami z małym dodatkiem złota lub srebra.

 

 

A Ty, co wybierzesz w kolorze roku Classic Blue ?

Bo tego, że coś wybierzesz, jestem prawie pewna.

 

Pantone 2020 Classic Blue Color of the Year #pantone2020 [TRENDREPORT] ‘Classic Blue’ is uitgeroepen tot Pantone kleur van het jaar 2020. Maak kennis met de nieuwe blauwe trendkleur van het nieuwe decennium. Vertrouwen, rust en verbinding vormen de basis voor het nieuwe tijdperk dat we tegemoet gaan.

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *