Fabryka Wełny

DSC01875

Mam przyjemność zaprezentować dzisiaj bardzo ciekawe miejsce – **** Hotel Fabryka Wełny w Pabianicach – moim rodzinnym mieście 🙂 Hotel mieści się w wyremontowanych XIX w. budynkach dawnej fabryki, w której kręcona była część zdjęć do filmu „Ziemia obiecana”. Przez długie lata opuszczona i niszczejąca, dzisiaj znów tętniąca życiem.

Takie reanimacje przeprowadzone z wyczuciem, bardzo mnie cieszą. Połączenie przeszłości z teraźniejszością  sprawia, że przebywając w podobnych miejscach czuje się ich tożsamość, korzenie, historię i nie można zarzucić im nijakość 🙂

DSC01869

Połączenie prostego, nowoczesnego designu ze starymi, fabrycznymi elementami udało się tu bardzo dobrze. Odpowiednio wyważone i w odpowiednich proporcjach.

DSC01870

DSC01829

DSC01872

Szczególnie ujmuje mnie fakt, że na każdym kroku czuje się historię tego miejsca, również w nazwach poszczególnych pomieszczeń, np. restauracja – Przędzalnia, Bar – Barwiarnia czy siłownia – Formownia 🙂

DSC01825

Oprócz siłowni i klubu fitness, hotel posiada dwa korty do squasha, kręgielnię i basen z przeszklonymi ścianami. Wkrótce oddane zostanie również Spa & Wellnes.

DSC01863

Dużym atutem tego miejsca jest jego lokalizacja w centrum Polski, zaledwie 15 minut od Łodzi. Jest więc idealną propozycją zarówno dla indywidualnych klientów odwiedzających tę część kraju, jak również dzięki świetnie zorganizowanemu Centrum Konferencyjnemu, dla firm organizujących szkolenia, prezentacje czy eventy.

DSC01846

Bardzo interesującym i mocnym punktem Fabryki Wełny, są hotelowe pokoje i apartamenty. Nowoczesny wystrój z ceglanymi elementami ścian lub sklepień, starymi rurami konstrukcyjnymi i zachowanymi w fabrycznym kształcie oknami.

MICROCLIMAT 5

Tu także widać dbałość o szczegóły i zachowanie tożsamości. Interesującym pomysłem są umieszczane w różnych pomieszczeniach stare zdjęcia fabryki i miasta np. w łazienkach. Równie ciekawym pomysłem nawiązującym do przeszłości fabryki, jest wykorzystanie wełnianego filcu jako zawieszki na drzwi czy futerały na klucze. Właśnie takie detale stanowią o wyjątkowości tego miejsca i potwierdzają, że nic nie jest tu pozostawione przypadkowi, a właścicielom szczególnie zależy na podkreśleniu przeszłości i historii tego budynku.

MICROCLIMAT 51

Wszystko to sprawia, że jest to naprawdę ciekawe miejsce warte odwiedzenia. Dla wszystkich, którzy szukają czegoś więcej… i z duszą 🙂

DSC01873

NOVA TRAVEL POLECA 🙂

Biuro Podróży NOVA TRAVEL

Łódź 6 Sierpnia 1/3

tel. 42 63035 97/98

https://www.facebook.com/pages/NOVA-TRAVEL-Tomasz-Olejnik/375827159168748?ref=hl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

**

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 myśli nt. „Fabryka Wełny

 1. Angelika

  Jak fantastycznie to wyremontowali. Ciągle zbieram się do odwiedzenia tego miejsca, bo mieszkam w Pabianicach, ale jakoś nie mogę się zebrać. Moim zdaniem fenomenalny pomysł z tymi starymi zdjęciami! 🙂
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  1. microclimat Autor wpisu

   Warto się w końcu „zebrać”, tym bardziej mieszkając tak blisko 🙂 Pozdrawiam 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *