Pastelowa kratka Vichy

DSC07282

Kratka Vichy ( lub gingham ), to najbardziej elegancka z kratek. A to dlatego, że nie ma w sobie chaosu ani przypadkowości ani też pstrokacizny. Charakteryzuje się równo rozmieszczonymi kwadratami i użyciem tylko dwóch kolorów.

Najczęstsze kolory, to oczywiście biel i czerń ( TUTAJ przykład w moim looku ), ale na sezon letni projektanci proponują również kolorowe jej wersje : żółte, różowe, groszkowe i błękitne. Ja od dawna mam słabość do odcieni niebiesko-błękitnych, dlatego oprócz biało-czarnej, to właśnie ta wersja kratki Vichy, najbardziej wpadła mi w oko.

 

Pastelowe wersje kratki Vichy, kojarzą mi się bardzo wakacyjnie, swojsko i… smacznie 🙂 Dlaczego ? Ponieważ często można je zobaczyć na stołach w rodzinnie prowadzonych tawernach i knajpkach na całym świecie.

Ubrania w kolorową kratkę Vichy mają w sobie niezaprzeczalny czar: z jednej strony są bardzo dziewczęce a z drugiej dodają niewymuszonej elegancji i swobodnego szyku kobietom w każdym wieku.

Lekka, bawełniana sukienka, idealnie sprawdziła się podczas upalnego dnia spędzonego na zwiedzaniu Padwy. Przy okazji więc, zapraszam na krótki spacer po tym uroczym miasteczku.

DSC07206

DSC07205

DSC07293

DSC07247 DSC07240

DSC07195

DSC07303

DSC07286

sukienka-MANGO | buty+torebka-PARFOIS | drewniany zegarek-WOODBEWELL |okulary-DEEZEE |kapelusz-NO NAME

SZAFA_1102

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *