24h w Kuala Lumpur

Co można zrobić w niecałą dobę w mieście, którego się nie zna ?

Wybrać jego najbardziej charakterystyczne miejsce.

Tak właśnie zrobiliśmy zatrzymując się w stolicy Malezji, w drodze na Bali. Mieliśmy niecałą dobę, aby dotknąć chociaż skrawek tego miasta. Jako miejsce pobytu wybraliśmy więc najnowocześniejszą wizytówkę Kuala Lumpur – okolice Petronas Towers.

Petronas Towers, to dwie wieże o wysokości 452 metrów, połączone ze sobą przejściem zawieszonym pomiędzy 41 a 42 piętrem. To jedne z najwyższych i najnowocześniejszych budynków świata. Są niewątpliwą dumą i niezaprzeczalną atrakcją Kuala Lumpur. Mając tak niewiele czasu w tym mieście, uczyniliśmy z nich nasz główny punkt programu i właśnie dwóm wieżom w Kuala Lumpur poświęcony jest ten wpis. Podziwialiśmy je z okien hotelu i podniebnego baru, za dnia i w nocy, na zewnątrz i od środka. Zachwycaliśmy się widokami jakie roztaczają się z wież i wąskiego przejścia zawieszonego między nimi. Z przyjemnością pospacerowaliśmy wokół uroczego parku z fontannami i przysiedliśmy w jednej z licznych knajpek. Wokół wież, życie toczy się całą dobę.

Zapraszam więc na 24 godzinną, fotograficzną wariację na temat Petronas Towers w Kuala Lumpur.

Przeszklony, zewnętrzny most łączący wieże, jest jedną z atrakcji obleganych przez wielu turystów. Aby mieć gwarancję, że na pewno tego dnia uda nam się tam dostać, kupiliśmy bilety jeszcze będąc w Polsce. Aby mieć jeszcze piękniejsze widoki, wybraliśmy godzinę w której o tej porze roku zachodzi tam słońce.

Spacer po 58 metrowym zawieszonym między wieżami moście jest uczuciem dosyć irracjonalny, a delikatne kołysanie – które daje się odczuć – jeszcze bardziej to uczucie potęguje…

Roztaczający się widok na miasto jest rzeczywiście imponujący i nie potrzebuje dodatkowego komentarza, a jedynie podziwiania.

Jednym z punktów zwiedzania, jest również podziwianie widoków z jednej z wież. Ich elewacje wykonane są z metalu i szkła, co daje niezwykły efekt panoramiczny i wizualny.

W jednej z wież znajduje się największa w Kuala Lumpur Galeria Handlowa, ze wszystkimi światowymi markami. My jednak nie traciliśmy czasu na zakupy.

Woleliśmy podziwiać piękne ogrody z tęczowymi fontannami i w jednej z knajpek, skosztować malezyjskich przysmaków.

Jedną z wieczornych atrakcji tego miejsca, jest wielokrotnie nagradzany Sky Bar z basenem, znajdujący się na 33 piętrze hotelu Trades… oczywiście z najlepszym widokiem na Petronas Towers. Nie mogliśmy więc sobie odmówić i tej atrakcji.

Nazajutrz po śniadaniu, znaleźliśmy jeszcze chwilę na krótki spacer i udaliśmy się w dalszą drogę.

Zmierzając w kierunku lotniska z okien samochodu podziwialiśmy wciąż rozbudowujące się dynamicznie Kuala Lumpur.

Zapisując w pamięci dwie wieże widziane dotąd jedynie na zdjęciach wiedzieliśmy już, że warto zatrzymać się tu kiedyś na dłużej i zobaczyć coś więcej. Jednak czas jaki był nam tu dany tym razem, był dobrze wykorzystanym czasem.

716eae33-20ab-4190-a2b1-3a1fe6b9f83e

Łódź 6 Sierpnia 1/3

tel. 42 63035 97/98

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *