Listopadowy Mix

Prawda jest taka, że dzięki podróży na ciepłą, słoneczną Teneryfę, listopad w tym roku był dla mnie wyjątkowo przyjemny i zdecydowanie mniej uciążliwy. Wiem jednak, że i bez tego można  uprzyjemniać sobie ten niełatwy czas na wiele sprawdzonych sposobów. Kilka z nich pojawiło się również w listopadowym Microclimacie.

Oto ich przypomnienie.

Moim niezawodnym uprzyjemniaczem od zawsze są wspomnienia z podróży… szczególnie tych ciepłych. W listopadzie była to druga część relacji z mojej podróży na Bali… z magicznymi, balijskimi świątyniami w roli głównej.

Tutaj

O tym, że słodkości poprawiają nastrój z pewnością wiemy wszyscy… po zimie często widzimy tego uboczne efekty w postaci nadprogramowych kilogramów. Aby je zminimalizować, lubię wybierać takie słodkości, które nie tuczą. Owocowo-czekoladowy pudding na ciepło jest właśnie tego przykładem.

Tutaj

Planowanie podróży i podjadanie słodkich pyszności w długie jesienno-zimowe wieczory może być naprawdę przyjemne. Stworzenie odpowiedniego nastroju przy świecach. dodanie do naszych wnętrz odrobiny glamourowego blasku, to jeden z moich sposobów na ten sezon. Lustrzana podstawka z kryształowymi świecznikami bardzo dobrze spełni tę rolę… tym bardziej jeżeli zrobimy ja sami.

Tutaj

Nie mogło również oczywiście zabraknąć  listopadowych looków. Ich wspólnym mianownikiem były zasady kolorystyczne, które ułatwiają tworzenie niebanalnych i spójnych zestawów.

Zaczęliśmy od dosyć trudnej, ale dającej ciekawe możliwości zasady czterech kolorów.

Tutaj

Poprzez nieco łatwiejszą i najchętniej przeze mnie stosowaną zasadą trzech kolorów.

Tutaj

Aż do hybrydy dwóch: monochromatycznej i dwu kolorowej.

Tutaj

Tak właśnie upłyną listopad w Microclimacie. Przed nami najbardziej zwariowany i jednocześnie najbardziej magiczny miesiąc w roku. Niezmiennie uważam ten czas za jeden z najpiękniejszych i mam zamiar wykorzystać ten czas celebrując go i cieszyć się nim, na ile się tylko da.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *