Living Coral – kolor roku 2019 Pantone

Tym razem Instytut Pantone ogłosił kolorem roku Coral… Living Coral.

Odcień energetyczny, a jednocześnie łagodny. Nawiązujący do bogactw i różnorodności natury i konieczności dbania o nią. Pozytywny, ciepły, dający poczucie bezpieczeństwa… taki właśnie jest Living Coral.

Kolor Pantone w roku 2019 Living Coral & Steve

Skojarzenie z rafą koralową, zupełnie nieprzypadkowe. Nazwa – żywy koral – z jednej strony sugeruje żywy odcień koloru, a z drugiej –  zupełnie dosłownie żywe rafy koralowe i konieczność ich ratowania. Ma symbolizować potrzebę walki o naturę, ekosystem… o ziemię. Jest również symbolem optymizmu i dobrych relacji międzyludzkich.

Już sama nazwa kojarzy się bardzo pozytywnie, a jego subtelne odcienie, są przyjemne dla oka i bardzo łaskawe dla naszego wyglądu. Każdy odcień skóry nabiera przy nim blasku, a kolor oczu staje się bardziej intensywny.

W ubraniach najchętniej sięgam po niego latem, bo w duecie ze słońcem ma wręcz magiczną moc, której trudno się oprzeć. W tym kolorze nasza skóra ( i my ) wygląda po prostu zdrowiej.

Aby subtelnie ożywić stonowany ubiór, wystarczą delikatne koralowe dodatki.

Koralowe odcienie od lat są nieodłącznym elementem mojego codziennego make up-u. Chętnie też sięgam, po koralowy lakier do paznokci.

Kojące, koralowe odcienie, sprawdzą się również w wystroju wnętrz. Ciepły, subtelny a jednocześnie energetyczny, doda naszym pomieszczeniom ożywczego powiewu świeżości.

Z czym łączyć koralowe odcienie ?

Instytut Pantone przygotował pięć propozycji łączenia go z innymi kolorami:

Punkt centralny

Kolor Pantone w roku 2019 - Harmonie kolorów - punkt ogniskowy

Koral w towarzystwie zgaszonych odcieni jako najbardziej intensywna barwa. Wśród spokojnej, eleganckiej palecie barw, to własnie on staje się punktem centralnym.

Migoczący zachód słońca

Kolor Pantone w roku 2019 - Harmonie kolorów - Migotliwy zachód słońca

Bardziej odważna propozycja kolorystyczna, nawiązująca do letnich zachodów, ale i wschodów słońca, w których przenikają przez siebie odcienie różu, fioletu, papaji i słońca.

Sympatico

Kolor Pantone w roku 2019 - Harmonie kolorów - Sympatico

To najbezpieczniejsze połączenie kolorystyczne, bo z odcieniami Nude – cielistymi. To jednocześnie potwierdzenie, że odcienie koralowe są korzystne dla skóry w każdym odcieniu… od bardzo jasnej do bardzo ciemnej.

Trippy

Kolor Pantone w roku 2019 - Harmonie kolorów - Trippy

Najbardziej odważna propozycja to połączenie Living Coral, z najbardziej intensywnymi kolorami. Żywy koral w towarzystwie czystych, neonowych kolorów to typowo wakacyjne połączenia, kojarzące się z podróżami. Mają podkreślać radość, żywiołowość, spontaniczność i zabawę.

Pod wodą 

Kolor Pantonu Roku 2019 - Harmonie kolorów - Pod morzem

Nie mogło oczywiście zabraknąć palety barw kojarzącej się z podwodnym światem egzotycznych raf koralowych. Tu również koral odgrywa (symbolicznie i dosłownie) główną rolę, jako nieodłączna część i symbol naszego ekosystemu, przypominając jego różnorodność i wagę czyli to wszystko, o czym chce nam tym kolorem przypomnieć Instytut Pantone.

Mam wrażenie, że po ciepły, przyjazny Living Coral, o wiele chętniej będziemy sięgać niż po ubiegłoroczny, zimny, techniczny Ultra Violet Tutaj

Jak sądzicie ?

 

 

Źródło wnętrzarskie: Pinterest

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *