Look

Obserwując światowe ulice mody, z radością stwierdzam, że w jesienno-zimowych trendach nie zauważyłam totalnych rewolucji. Spokojnie możemy sięgać do szafy po rzeczy z poprzednich sezonów, bo moda wreszcie ma coraz bardziej uniwersalny i odnawialny wymiar.

Gdybyśmy jednak chciały zaznaczyć znajomość jesiennych trendów i odświeżyć je w swojej szafie, to proponuję zoom na – efekt skóry… najlepiej od stóp do głów…

Celowo użyłam określenia – efekt skóry – bo nie chodzi tu o konkretny materiał, tylko właśnie o efekt. Do wyboru mamy więc skóry naturalne, eko skóry i tkaniny je przypominające. Skórzane ubrania o tej porze roku nie są niczym nowym, co sezon powracają i mają się bardzo dobrze. Tym razem jednak najczęściej jest to skórzany total look. Największy hit, to skórzane kombinezony. Wersja bardziej uniwersalna to oczywiście skórzana koszula i spodnie. Nowością jest zdecydowanie swobodniejszy fason spodni. To już nie tylko skórzane rurki, które znamy od wielu sezonów. To często suto marszczone spodnie z wysokim stanem lub ala dresowe z gumką.

Trend, który pojawił się razem z tego typu spodniami w jesienno-zimowej wersji, to noszenie ich w cholewce botków lub kozaków. Można powiedzieć, że to świeży powiew, tego co już kiedyś było. Bo noszenie tych samych rzeczy w nowych odsłonach i jak najmniej jednorazówek, to pozytywny trend, który coraz częściej pojawia się również w tym próżnym świecie jakim jest moda przez duże M.

Ci którzy śledzą Mocroclimat od dawna, często widzą tu o tej porze roku efekt skóry.

I najczęściej są to te same rzeczy, w różnych odsłonach.

Tym razem jedna z wersji 2019/20… z pewnością nie ostatnia.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *