Look podróżny

Dzisiejszy look, jest w zasadzie normalnym lookiem codziennym, nazwałam go jednak podróżnym, ponieważ ma w sobie wszystkie jego cechy… a i miejsce bardzo podróżne

Czym dla mnie charakteryzuje się ubiór podróżny i na co zwracam uwagę przy jego wyborze ?

Jest kilka prostych, przydatnych zasad, które sprawdzają się w moich podróżach i którymi chętnie się dzisiaj podzielę.

Po pierwsze i przede wszystkim, podróżne ubranie musi być najzwyczajniej w świecie wygodne i niekrępujące ruchów. Sztywne, dopasowane uniformy, są w tym wypadku udręką ( a wiem że niektórzy muszą również i w nich podróżować ). Materiały podróżnych ubrań powinny być elastyczne i niegniecące, a przy tym z domieszką włókien naturalnych… i niekoniecznie białe. To warunki które sprawią, że nic nie będzie nas uciskało, że ubranie będzie oddychało razem z nami i że po zakończeniu podróży nadal będziemy wyglądać schludnie i estetycznie.

Mówiąc o wygodzie podróżnego ubioru oczywiście mam również na myśli obuwie. Buty w podróży muszą być takie, żeby nie spowalniały naszych ruchów, kiedy konieczne okaże się np. podbiegnięcie do pociągu. Muszą być też na tyle wygodne, abyśmy mogły w nich bez problemu ustać w długiej kolejce do kasy lub na korytarzu pociągu. Z oczywistych względów najlepiej też, żeby miały naturalną wkładkę.

Kolejną istotną rzeczą jest torebka. Ona również nie powinna krępować naszych ruchów i zajmować rąk, a rzeczy które w niej przechowujemy powinny być bezpieczne. Nie od dzisiaj wiadomo, że takie miejsca jak lotniska czy dworce, są ulubionymi „miejscami pracy” złodziei. Wszystkie nasze rzeczy musimy mieć pod kontrolą, dlatego najlepsze torebki, to takie które mają podwójne zapięcie i długi pasek pozwalający przewiesić ją na skos. Torebka może być duża lub mała, jej wielkość nie ma znaczenia, musi zmieścić wszystko to, czego potrzebujemy i być skuteczną przeszkodą dla intruzów. Kiedy przewiesimy ją na skos, będziemy mieć wolne ręce na dodatkowy bagaż i swobodne kupienie biletów lub czegoś do picia – a torebka będzie bezpiecznie ulokowana przed nami, w zasięgu naszego wzroku i rąk.

Oto właśnie kilka prostych zasad, o których zawsze pamiętam wybierając ubiór podróżny. Przestrzeganie ich, sprawia że podróż staje się bardziej komfortowa i mniej stresująca.

W tle: łódzki Dworzec Fabryczny

futerko-TopShop | golf-Zara | dżinsy-Stradivarius | torebka-Mango | zamszowe botki-H&M

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *