Lustrzana podstawka DIY

Jeżeli ktoś nosi się z zamiarem stworzenia w swoich wnętrzach klimatu glamour, to nie wyobrażam go sobie bez lustrzanej tacy/podstawki na świece, wazon czy inne dekoracyjne drobiazgi. Zanim jednak kupimy swoją wymarzoną i wcale nie tanią lustrzaną tacę, możemy zrobić ją sami.

Jak ?

O tym  w dzisiejszym poście.

 Lustrzaną płytkę, którą wykorzystałam jako podstawkę pod świeczniki, można było zobaczyć w październikowym poście o stylu glamour we wnętrzach Tutaj. Kiedyś wisiała na ścianie, później czasami wykorzystywałam ją do podania jakiejś wykwintnej przystawki lub deseru, a ostatnio stała się moją glamourową inspiracją.

Szukając w necie dekoracji w stylu glamour, wciąż się natykałam na podobne lustrzane płytki w różnych kształtach i rozmiarach, ozdobione na brzegach kryształkami. Ozdobiłam więc i swoją. A ponieważ okazało się to banalnie proste, zachęcam do spróbowania.

Potrzebujemy do tego zaledwie kilka rzeczy:

-lustrzaną płytkę

-szklane kamyczki, lub pasmanteryjną taśmę z kryształkami

-podkładki silikonowe lub filcowe

-dowolny przezroczysty klej

Zanim zaczniemy dekorować naszą lustrzaną płytkę. do jej spodu przyklejmy silikonowe lub filcowe podkładki. Nie będzie rysowała powierzchni i zyska bezpieczną amortyzację.

Po wykonaniu tej czynności, możemy zacząć tworzyć obramowanie naszej tacki, Można użyć fantazji i zrobić to tak jak nam się najbardziej podoba. Ja zdecydowałam się na obklejenie szklanymi kamykami jej dwa krótsze brzegi.

W ten prosty sposób zwykła lustrzana płytka, nabrała charakteru i stała się ozdobą samą w sobie.

Można na niej ustawiać różne drobiazgi, porządkując tym samym przestrzeń i podkreślając glamourowy klimat wnętrza. Pięknie do niej pasują kryształowe świeczniki oraz wszystko co błyszczy i odbija światło.

Oczywiście idealnie sprawdzi się również w świątecznych dekoracjach, które już stopniowo pojawiają się w moim domu.

Jak co roku, już wkrótce w Microclimacie ukaże się post z moimi tegorocznymi inspiracjami świątecznymi.

Kto zgadnie w jakim będą stylu ?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *