Chwile

Z eleganckiego, pełnego przepychu Księstwa Monako, zabieram Was dzisiaj na nasze piękne, polskie ukwiecone pola.

Widzisz to piękno wokół ? Chcesz je widzieć ? Czy biegniesz przez życie na oślep ?

Jeżeli należysz do tych, którzy wiecznie się spieszą i nie widzą niczego wokół, to czas się zatrzymać.

Chociaż na chwilę.

Co się wtedy stanie ? Nic takiego.  Prawdopodobnie, ze zdziwieniem stwierdzisz jak bardzo zrobiło się wokół zielono, usłyszysz śpiew ptaków, poczujesz zapach kwitnących kwiatów i miękkość trawy pod stopami.

Popatrz przez chwilę na horyzont lub po prostu w niebo. Zobacz, co właśnie teraz dzieje się w sadach, ogrodach i na polach… za chwilę tego nie będzie, warto złapać tę chwilę.

Warto doceniać chwile, cieszyć się nimi i pielęgnować – to przecież właśnie z nich lepimy nasze życie.

Często słyszę – Ty to masz fajnie, zwiedzasz świat, podróżujesz, widzisz tyle ciekawych miejsc. To prawda i jestem wdzięczna za każdą z podróży, ale najbardziej jestem wdzięczna za to, że jest mi dane widzieć piękno i właśnie doceniać chwile… nie tyko w podróży – wszędzie – tak po prostu i aż. Nie jest to dar, to umiejętność, którą można nabyć jeżeli się tylko chce, ale żeby nie zginęła gdzieś w zawirowaniach życia, trzeba wciąż o nią dbać. Znam wiele osób podróżujących o wiele więcej i widzę w nich wieczne rozczarowanie – nieważne w jak pięknym miejscu by byli. Bo widzimy to, co chcemy widzieć i możemy to w sobie zaprogramować.  Jeżeli nie dostrzegasz piękna wokół, nie dostrzeżesz go również na końcu świata. Podróże to święto, coś co nie dzieje się codziennie, a ja chcę widzieć piękno codziennie, otaczać się nim i sprawiać, że codzienność, szarość, zwykłość staje się lepsza. Ktoś powie – ale przecież życie nie jest tylko dobre i piękne, jest w nim wiele zła i brzydoty. Owszem, i na wiele rzeczy nie mamy wpływu, wiele rzeczy nas martwi, smuci i przybija… ale to właśnie tylko potwierdza, że tym bardziej warto łapać dobre chwile, dostrzegać je, tworzyć i nie zawsze myśleć co będzie jutro… choćby przez chwilę…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 myśli nt. „Chwile

    1. microclimat Autor wpisu

      Bardzo dziękuję. Gorzej, że zbyt często nie doceniamy tego co mamy tuż obok, pod ręką, na co dzień…

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *