Chwile

Z eleganckiego, pełnego przepychu Księstwa Monako, zabieram Was dzisiaj na nasze piękne, polskie ukwiecone pola.

Widzisz to piękno wokół ? Chcesz je widzieć ? Czy biegniesz przez życie na oślep ?

Jeżeli należysz do tych, którzy wiecznie się spieszą i nie widzą niczego wokół, to czas się zatrzymać.

Chociaż na chwilę.

Co się wtedy stanie ? Nic takiego.  Prawdopodobnie, ze zdziwieniem stwierdzisz jak bardzo zrobiło się wokół zielono, usłyszysz śpiew ptaków, poczujesz zapach kwitnących kwiatów i miękkość trawy pod stopami.

Popatrz przez chwilę na horyzont lub po prostu w niebo. Zobacz, co właśnie teraz dzieje się w sadach, ogrodach i na polach… za chwilę tego nie będzie, warto złapać tę chwilę.

Warto doceniać chwile, cieszyć się nimi i pielęgnować – to przecież właśnie z nich lepimy nasze życie.

Często słyszę – Ty to masz fajnie, zwiedzasz świat, podróżujesz, widzisz tyle ciekawych miejsc. To prawda i jestem wdzięczna za każdą z podróży, ale najbardziej jestem wdzięczna za to, że jest mi dane widzieć piękno i właśnie doceniać chwile… nie tyko w podróży – wszędzie – tak po prostu i aż. Nie jest to dar, to umiejętność, którą można nabyć jeżeli się tylko chce, ale żeby nie zginęła gdzieś w zawirowaniach życia, trzeba wciąż o nią dbać. Znam wiele osób podróżujących o wiele więcej i widzę w nich wieczne rozczarowanie – nieważne w jak pięknym miejscu by byli. Bo widzimy to, co chcemy widzieć i możemy to w sobie zaprogramować.  Jeżeli nie dostrzegasz piękna wokół, nie dostrzeżesz go również na końcu świata. Podróże to święto, coś co nie dzieje się codziennie, a ja chcę widzieć piękno codziennie, otaczać się nim i sprawiać, że codzienność, szarość, zwykłość staje się lepsza. Ktoś powie – ale przecież życie nie jest tylko dobre i piękne, jest w nim wiele zła i brzydoty. Owszem, i na wiele rzeczy nie mamy wpływu, wiele rzeczy nas martwi, smuci i przybija… ale to właśnie tylko potwierdza, że tym bardziej warto łapać dobre chwile, dostrzegać je, tworzyć i nie zawsze myśleć co będzie jutro… choćby przez chwilę…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 myśli nt. „Chwile

    1. microclimat Autor wpisu

      Bardzo dziękuję. Gorzej, że zbyt często nie doceniamy tego co mamy tuż obok, pod ręką, na co dzień…

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *