Moje miejsca w sieci

Internet, to bez wątpienia okno na świat, bez którego nie wyobrażamy już sobie naszego świata. To nieograniczona kopalnia informacji, inspiracji, motywacji i wiedzy. Każdy kto pozna jego nieskończone możliwości, nie ma zamiaru z tych możliwości rezygnować. Znam osoby rezygnujące z telewizora, ale żadnej która dobrowolnie zrezygnowałaby z dostępu do sieci.

I dobrze, bo dzięki temu poszerzamy nasze horyzonty i zasób wiedzy do której bez internetu dostęp mieliśmy utrudniony, a czasami nawet niemożliwy. W każdej chwili możemy znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytania, rozwijać pasje lub tworzyć swoje – microclimatyczne – miejsca. Zakupy bez konieczności wychodzenia z domu, z kubkiem kawy i bez pośpiechu, stały się dla mnie prawdziwą przyjemnością i relaksem w domowych pieleszach. Każdy z nas ma swoje ulubione miejsca w internecie do których chętnie zagląda. Mam i ja. Podzielę się dzisiaj kilkoma, które nie są jedyne, ale są wystarczająco reprezentatywne, aby zaznaczyć kierunek moich wędrówek w sieci.

Zacznę od strony motywacyjnej, która przypomina co w życiu najważniejsze, a co niewarte naszej uwagi. Jakimi ludźmi powinniśmy się otaczać, a jakich omijać. Znajdziemy tam odpowiedzi na pytania: jak radzić sobie ze swoimi słabościami, lękami, obawami i jak ich nie wyolbrzymiać. Ustawia na właściwe tory nasz sposób odbierania świata i tego co nas w nim spotyka. Jestem pewna, że gdyby każdy z nas miał podobne miejsce do którego regularnie by zaglądał, byłoby mniej sfrustrowanych, zakompleksionych ludzi i więcej szczęśliwych.

http://pieknoumyslu.com/

Kolejne miejsce, to strona związana z moimi pasjami kosmetyczno/żywieniowo/medycznymi. To między innymi tutaj znajduję potwierdzenie badań o składnikach kosmetycznych, o właściwym żywieniu i dbaniu o zdrowie. Znajdziemy tu aktualności, artykuły, doniesienia naukowe i wiele więcej w zakresie biotechnologii, farmacji, kosmetologii, zdrowia a nawet bioetyki. Zakres informacji jest tu tak szeroki, że każdy znajdzie interesujący dla siebie temat… i nie trzeba być do tego biotechnologiem.

http://biotechnologia.pl/

Mówiąc o mojej pasji kosmetycznej i pielęgnacyjnej, nie mogę nie wspomnieć o zamkniętej już stronie prowadzonej w formie forum, przez biotechnolog Barbarę Kwiatkowską. To strona, która wiele lat temu wywróciła do góry nogami moje spojrzenie na pielęgnację skóry i wyznaczyła odpowiedni kierunek. Od pewnego czasu forum jest jedynie do czytania i nie pojawiają się tam nowe wpisy. Dla mnie to wielka szkoda, bo od tej pory sporo się w naszym kraju zmieniło, powstały sklepy z półproduktami kosmetycznymi i ciekawymi składnikami o których chętnie poznałabym opinie Pani Barbary. Jednak najważniejsze rzeczy tam zawarte są ponadczasowe i w podstawowych kwestiach nic się nie zmienia. To najprawdziwsza kopalnia wiedzy pielęgnacyjnej.

http://www.biochemiaurody.fora.pl/

A skoro mowa o składnikach kosmetycznych ( do stosowania których często zachęcam ) to muszę również pokazać przynajmniej dwie strony na których się w nie zaopatruję. Jako pierwsze były Mazidła, w których regularnie kupuję np. Retinol.

http://mazidla.com/

W między czasie pojawiła się Naturalissa, w której zaopatruję się między innymi w Peptydy.

Oba sklepy prowadzone są uczciwie i rzetelnie, a dzięki temu godne polecenia.

http://naturalissa.pl/

Czas na nieskończoną kopalnię inspiracji obrazkowej. Pinterest – bo o nim mowa – to miejsce w którym znajduję inspiracje wnętrzarskie, modowe, dekoracyjne, podróżnicze… dosłownie każde. Niełatwo tu zajrzeć na chwilę… to inspiracyjny zjadacz czasu. Idealny kiedy mamy czas na relax i słodkie nic nierobienie.

https://www.pinterest.com/

 Internet to dla mnie od lat miejsce zakupów. Wiem, że zakupy w sieci mają swoich zwolenników i przeciwników. Ja zdecydowanie należę do tych pierwszych. Argumentem przeciwników jest potrzeba przymierzenia, dotknięcia i osobistego obejrzenia produktu. Tak się składa, że są to również moje priorytety, ale kiedy przypomnę sobie wędrówki od sklepu do sklepu, aby porównać ofertę i ceny. Szybkie przymierzanie w przymierzalniach z wyszczuplającymi lustrami i pochopne podejmowanie decyzji o zakupie. Zmęczenie i stratę czasu. W efekcie często konieczność dokonywania zwrotów i dalsze poszukiwania potrzebnej rzeczy – zdecydowanie wolę wszystko to zrobić w miłym i relaksującym zaciszu domowym. Nawet jeżeli czasami trzeba zakupiony towar odesłać, to i tak cała procedura zajmuje dla mnie mniej nerw, czasu i zachodu. Najstarszym internetowym hipermarketem i godnym przedstawicielem zakupów online jest oczywiście Allegro. Tak się składa, że kiedy szukam jakiegoś produktu przez wyszukiwarkę, w większości przypadków znajduję go w najlepszej cenie właśnie na Allegro. To już nie tylko ciuch z drugiej ręki od nieznanego sprzedawcy, to najprawdziwsze sklepy, apteki i hurtownie z dosłownie każdym asortymentem. Wielokrotnie kupowałam w ten sposób produkty apteczne, elektroniczne czy wyposażenia domu i nigdy nie było żadnych problemów… nawet jeżeli czasem trzeba było dokonać zwrotu. Bezpieczeństwo i wygoda takich zakupów jest dla mnie nie do przecenienia.

http://allegro.pl/

Jeżeli chcemy skupić się wyłącznie na odzieży, obuwiu i dodatkach, to dobrym wyborem jest kolejny internetowy hipermarket – Zalando. W jednym miejscu mamy dostęp do oferty zarówno znanych sieciówek jak i najsłynniejszych marek. W tym oczywiście szereg promocji i wyprzedaży. Wybór jest tak ogromny, że trzeba wyrobić w sobie spore pokłady asertywności i oczywiście wygospodarować sporo wolnego czasu…

https://goo.gl/MGj8o3

Kiedy chcę wypróbować nowy kosmetyk, a nie wiem na który się zdecydować, z pomocą przychodzi mi KWC – Kosmetyki Wszech Czasów – czyli recenzje użytkowniczek na Wizaż.pl. Niejednokrotnie ułatwiły mi dokonanie wyboru tuszu do rzęs, pudru czy szamponu, minimalizując jednocześnie ilość nieudanych zakupów. Każdy z nas zna sytuację, kiedy stajemy przed regałami wypełnionymi kosmetykami i nie wiemy od czego zacząć. Czytanie w sklepie opisów i składów jest strasznie czasochłonnym zajęciem, w efekcie po przeanalizowaniu dwóch, trzech mamy dosyć i wybieramy cokolwiek lub to co było najlepiej reklamowane. Od kiedy poznałam KWC, w pierwszej kolejności zaglądam właśnie tam, spisuję nazwy najwyżej ocenianych kosmetyków i z gotową listą idę do sklepu. To bardzo pomocne miejsce.

http://wizaz.pl/kosmetyki/

 Tak jak wspomniałam na wstępie, podobnych miejsc w sieci mam więcej, dzisiaj pokazałam jedynie przykłady wykorzystywania przeze mnie internetu i miejsca do których zaglądam w celach informacyjnych, motywacyjnych, inspiracyjnych, relaksacyjnych i zakupowych. Bo internet to nie tylko portale plotkarskie, niesprawdzone informacje i chaos. To prawdziwe ułatwienie życia, prawdziwa kopalnia informacji i prawdziwe okno na świat. Trzeba tylko z niego umiejętnie korzystać i jak najlepiej wykorzystywać jego nieograniczone możliwości.

A jakie są wasze miejsca w sieci ?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *