Naturalne żyrandole – inspiracje

Był czas, kiedy żyrandole bardziej kojarzyły się z reliktami przeszłości, niż z nowoczesnym designem. Królowało oświetlenie punktowe, liniowe i w kartonowo-gipsowych zabudowach… byle jak najbliżej sufitu.

Ale moda nie lubi próżni, za to lubi zataczać kręgi i wracać do tego co już było w odnowionej, świeżej wersji.

Dzisiaj mamy do wyboru cały wachlarz pięknych żyrandoli i lamp zwisających z sufitu na różnej długości. Każdy wybierze coś ciekawego, pasującego do stylu w jakim są urządzone jego wnętrza.

Moje wnętrzarskie serce, od lat mocniej bije do naturalnych materiałów, dlatego również dzisiaj, królują tu – naturalne żyrandole.

Malibu Chandelier - Lighting | Serena and Lily

Przygotowując ten post, w pewnym momencie zorientowałam się, że właściwie lampy które chcę tu zamieścić miałam okazję podziwiać – na żywo – podczas mojego imieninowego pobytu nad morzem, kiedy to zatrzymaliśmy się w uroczym Pałacyku w Sasinie. Pałacyk jest na etapie odnawiania, ale już teraz zachwyca ciekawymi detalami i właśnie naturalnym i bardzo różnorodnym oświetleniem. Zupełnie przypadkiem, stał się więc uroczą bazą do dzisiejszych inspiracji.

Zacznę od tych najbardziej popularnych – plecionych.

O naturalnych wnętrzach, w których królują plecionki pisałam całkiem niedawno TUTAJ. Kropką nad „i” w takich wnętrzach są oczywiście plecione lampy.

Mogą być zawieszone pojedynczo, lub też bardziej intrygująco – po kilka na różnej długości i w różnych kształtach. Plecione z rattanu, bambusa, sznurka, czy papierowych włókien, w każdej wersji niosą ze sobą ciepło i miły, wakacyjny nastrój.

Rattan Light Pendant 50cm W x 50cm L x 50cm H *This is a bulky/oversized item, if you would like to order please email us for a shipping quote which will be sent separately.

accumulation de suspensions en fibres naturelles au plafond dans une salle à manger déco bohème

Boho styling with our pure linen bedding palette.Our entire collection is grown, spun, woven and sewn only in Europe #halemercantileco #linensheets#linenbedding #interiordesign#interiorstyle #interiordecor#scandistyle #nordicstyle #linen#linenlife #vogueliving#countrystyle

Summer Home décor trends that will be seen everywhere

Beautiful Kitchen Inspiration #kitchen #kitchendesign #kitcheninspo #kitchenremodel #kitchenideas

44 The Best Rustic Living Room Decor Ideas On A Budget That Is Dazzling

Presenting the SS2016 Catalogue & SIGN Collection

8 Mind Blowing Diy Ideas: Simple Natural Home Decor Lamps natural home decor feng shui living rooms.Natural Home Decor Bedroom Chandeliers all natural home decor.Natural Home Decor Earth Tones Green..

wiklinowa lampa wisząca cebu

Kolejny naturalny materiał, który zachwyca to… papier.

Przybiera różne kształty i formy. Od białych obłoczków, przez misternie wycinane ornamenty, po dobrze nam już znane kule, które mogą być bazą/inspiracją do stworzenia własnej, niepowtarzalnej wersji.

Jakie są ich główne zalety ?

Po pierwsze zazwyczaj nie są drogie i bardzo dobrze rozpraszają światło, do tego niebanalny kształt i nic więcej dodawać nie trzeba.

IKEA KRUSNING / SEKOND Lampa wisząca

IKEA KRUSNING / SEKOND Lampa wisząca

Znalezione obrazy dla zapytania żyrandol z papieru

Znalezione obrazy dla zapytania żyrandol z papieru

flower and pom pom lanterns

Obłoczkami z piór zachwycałam się już tutaj wiele lat temu, ale po raz pierwszy mogłam podziwiać je na żywo i zachwyt ten urósł jeszcze bardziej.

Są niesamowitą ozdobą, zarówno w dzień jak i wieczorem. Tak naprawdę nie ma znaczenia czy świecą czy nie, w każdej wersji same w sobie stanowią niesamowitą dekorację i urzekają każdego.

Lampa Eos biała

Na koniec pałacykowych inspiracji, zostawiłam mój najnowszy zachwyt.

Żyrandol z drewnianych koralików.

Są naturalną alternatywą dla błyszczących, kryształowych żyrandoli w stylu glamour. Te misternie nawleczone sznury, drewnianych koralików urzekły mnie totalnie. Zawsze wyjątkowo doceniam rzeczy wykonane przez czyjeś ręce – nie przez maszynę. To dla mnie nieoceniona wartość dodana. A tutaj widać ją w każdym koraliku.

Daphne Empire Wood Beaded Chandelier - Modern Farmhouse Kitchen - Satori Design for Living

www.hellooow.co.za _ X Large TWIST ceramic bead chandelier in natural white beads

Dahlia Flushmount | Pottery Barn Kids

Amelia Indoor/Outdoor Wood Bead Chandelier

Check out these awesome styles for your home. I love all these products. Its a different mix of boho and modern collections. #ssCollective #ootd #mylook #summerstyle #wearitloveit #getthelook #MyShopStyle #ShopStyleCollective #homestyle #beautifulhome

Lampa sufitowa z drewnianych koralików

Ten sam zachwyt dopadł mnie wśród nadmorskich straganów, kiedy nagle innym okiem spojrzałam na równie misternie nawlekane żyrandole z muszelek. Ktoś włożył w nie wiele godzin swojej pracy: znajdując muszelki, dobierając je kolorami, i nawlekając tak, aby tworzyły zaplanowany wcześniej wzór.

would love one of these - Ax - Shell Chandelier - Tear Drop

An ethereal symphony of cascading crystals and seashells, our Harbor Shell Chandelier casts a captivating note in any space.

Aptos Shell ChandelierAptos Shell Chandelier #Remodeling #kitchenremodeling

Są na tych straganach od zawsze, ale giną wśród gąszczu tandetnych przedmiotów i nie są wystarczająco doceniane. W tym roku stały się moim odkryciem i wiszą już sobie w tymczasowym miejscu… czekając na to właściwe, w nowym mieszkaniu…

Prawda, że naturalnie piękne ?

Ciekawa jestem, które z tych żyrandoli najbardziej Was zachwyciły.

 

Źródło:

Pałac Sasino Odnova

Pinterest

Microclimat

 

 

 

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *