Ruchome piaski

Zabieram Was dzisiaj na spacer po jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce, największym takim miejscu w Europie i jednym z najbardziej niesamowitych jakie widziałam gdziekolwiek.

Ruchome wydmy.

Ruchome Wydmy znajdujące się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, to prawdziwa pustynia w środku Europy, usytuowana na wąskiej mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim, a Jeziorem Łebsko. Wiatr i brak roślinności sprawiają, że piasek jest nieustannie przesuwany i wydmy wciąż zmieniają swoje ukształtowanie. Nie można nawet dokładnie określić wysokości najwyższego wzniesienia wydm- Łąckiej Góry, z którego roztacza się przepiękny widok. Spacer po Ruchomych Wydmach nie należy do lekkich spacerków. Teren jest bardzo wymagający. Liczne pagórki i wzniesienia, tony piasku a do tego szalejący wokół wiatr. Możemy zapomnieć o pięknej fryzurze, a wszędobylski piasek i zakwasy, zostaną z nami na dłużej… szczególnie wśród amatorów turlania się z wydm… Przydadzą się okulary, dobrze trzymająca się głowy czapka i wygodne buty. To świetna zabawa i jednocześnie dobra forma treningu, w dodatku z zupełnie wyjątkowymi widokami. Słowem, same korzyści. To moja druga wizyta na Ruchomych Wydmach i z pewnością nie ostatnia.

Polecam to przepiękne miejsce każdemu, kto znajdzie się w tych okolicach. Może ten krótki fotograficzny spacer Was do tego zachęci… ?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

716eae33-20ab-4190-a2b1-3a1fe6b9f83e

Łódź 6 Sierpnia 1/3

tel. 42 63035 97/98

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *