Toskania – Radda in Chianti

Czasami wybierając się w nową podróż bywa tak, że zdjęcia i foldery które oglądamy przed wyjazdem nie do końca pokrywają się z tym co widzimy docierając na miejsce. Toskania, to jedno z tych miejsc, które pięknie wygląda na zdjęciach i w filmach, ale w rzeczywistości wygląda jeszcze piękniej.

Ciągnące się po horyzont winnice z kamiennymi domostwami na wzgórzach, kręte drogi i rzędy cyprysów, to rzeczywiście charakterystyczny krajobraz Toskanii.

Na spacer po przepięknych, zielonych winnicach sztandarowego szczepu Chianti – Sangiovese, zaprosiłam już czytelników Microclimatu Tutaj. Odnalazłam w nich wyjątkowy Microclimat, a ich widok na zawsze zapadł głęboko w mej pamięci.

Zgodnie z obietnicą czas na coś więcej… dużo więcej…

Zapraszam do Castelvecchi – niezwykłego miejsca, w którym miałam przyjemność mieszkać.

Chcąc poczuć klimat Toskanii od środka, nacieszyć oczy i podniebienie miejscowymi widokami i smakami, na miejsce noclegów wybraliśmy osadę agroturystyczną w Radda in Chianti – Castelvecchi. To średniowieczna mini osada z dziedzińcem, dzwonnicą, ogrodem, basenem, barem, kamiennymi budynkami mieszkalnymi i oczywiście z wyżej wspomnianą winnicą o tej samej nazwie. W niższych zabudowaniach osady mieszczą się klimatyczne apartamenty, zaś w budynku głównym, hotel.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sielankowa atmosfera, smakowanie miejscowych specjałów, świetna baza wypadowa, z każdego okna i wszędzie wokół rozciągające się obłędne widoki a w dodatku najlepsi towarzysze podróży – nic dodać nic ująć.

No, może pozbyłabym się korników rytmicznie chroboczących w drewnianym stropie o każdej porze dnia i nocy… taki folklor…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITALO CAMERA

Osada Castelvecchi, to dla wielu par wymarzone miejsce na włoskie wesele i gotowy plener zdjęciowy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

To również wizytówka regionu Chianti

W winnicy Chastelvecchi wytwarza się sztandarowy gatunek wina tego regionu – Chianti Classico. Produkowane tam wino, dumnie sygnowane jest wizerunkiem koguta. Wizerunek koguta na etykiecie, oznacza że dana winnica należy do organizacji dbającej o jakość i autentyczność wina. Według ustalonej przez organizację receptury, wino Chianti Classico, powinno zawierać minimum 80% szczepu Sangiovese, a jego produkcja powinna przebiegać zgodnie z naturalną procedurą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Taką mozzarellę, jaką poczęstowali nas gospodarze podczas degustacji wina, jadłam tylko tam. Jej smak i konsystencja nijak się ma do tej, którą mamy na co dzień pod ręką.

Zwiedzenie piwnic winiarni i degustacja jej zasobów, to obowiązkowy i niezapomniany punk pobytu w Castelvecchi. Nasza wizyta w tym wyjątkowym miejscu, niespodziewanie przeistoczyła się w biesiadną integrację z polsko-włoską degustacją narodowych specjałów i wyjątkowo udanymi zakupami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tak wygląda skrawek Toskanii w którym przez chwilę przebywałam, widziany moimi oczami.

Zapamiętam Toskanię, jako sielską krainę w której najważniejsza jest prostota i dbałość o jakość regionalnych produktów.

Wszystko w niej było jednocześnie wyjątkowe i swojskie… pewnie właśnie dlatego tak ujmujące, zapadające w pamięć i budzące tęsknotę…

716eae33-20ab-4190-a2b1-3a1fe6b9f83e

Łódź 6 Sierpnia 1/3

tel. 42 63035 97/98

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *