URODA – Kwas hialuronowy

DSC04330

Kwas hialuronowy, to kolejny składnik mojego dziennego serum i absolutna podstawa. Głównym zadaniem kwasu hialuronowego jest nawilżenie skóry i zatrzymanie w niej wody na dłużej. Nawilżanie skóry jest często lekceważone, a to właśnie na odwodnionej skórze pojawiają się pierwsze zmarszczki, które utrwalane zostaną z nami na stałe.

Sucha skóra ma niezdrowy, szary odcień, tendencję do łuszczenia i staje się podatna na różnego rodzaju podrażnienia i alergie. Siateczka drobnych zmarszczek, to właśnie efekt przesuszonej skóry – te grubsze są efektem naszej mimiki  :). Do wysuszania skóry w znacznym stopniu przyczynia się palenie papierosów, opalanie, suche powietrze, zła dieta i zbyt agresywna pielęgnacja np. mycie twarzy wodą z kranu. Warto wyeliminować te przyczyny i dogłębnie nawilżać.

Kosmetyki nawilżające najczęściej działają tylko zewnętrznie, nawet jeżeli mają w składzie kwas hialuronowy. To dlatego, że najczęściej w gotowych kosmetykach stosowana jest wielkocząsteczkowa forma kwasu hialuronowego, która działa właśnie powierzchownie. Pozostawia przyjemny film na skórze i nic więcej. Dopiero w połączeniu z formą małocząsteczkową – działającą w warstwie rogowej skóry – i ultraniskocząsteczkową – docierającą do najgłębszych warstw skóry – daje prawdziwe, długotrwałe nawilżenie. Dlatego mój wybór padł na 3% Kwas hialuronowy zawierający wszystkie trzy wielkości cząsteczek wzajemnie się uzupełniające. W gotowych kosmetykach, nie wystarczy informacja, że jest w nim kwas hialuronowy. W opisie powinna być podana wielkość cząsteczek.

Co robi kwas hialuronowy oprócz doskonałego nawilżenia i zatrzymywania wody ?

– działa silnie przeciwzmarszczkowo

– zwiększa jędrność i elastyczność skóry

–  wygładza i zmiękcza skórę

– chroni przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi

– wykazuje działanie antyoksydacyjne

– wspomaga regenerację naskórka, przyspiesza gojenie ran

– wykazuje działanie przeciwzapalne

– niweluje nadmierne łuszczenie naskórka

– łagodzi skutki uboczne towarzyszące kuracjom retinoidami i innymi lekami o działaniu drażniącym

– wspomaga gojenie skóry po zabiegach IPL, depilacji laserowej i peelingach

– zmniejsza atrofię skóry spowodowaną długotrwałą kuracją
sterydową

– zwiększa przenikanie składników aktywnych w głąb skóry

Jest jednak pewien warunek. Należy pamiętać, że kwas hialuronowy potrzebuje okluzji, czyli warstewkę natłuszczającą, która zatrzyma nawilżenie w skórze. Inaczej, efekt będzie zupełnie odwrotny. Woda, którą zgromadził kwas hialuronowy bez okluzyjnej warstwy odparuje pozostawiając skórę jeszcze bardziej suchą niż była. To częsty błąd osób, które kupują kwas hialuronowy i stosują go samodzielnie.

Pamiętaj

Aby pielęgnacja skóry mogła przynieść oczekiwane efekty, musi być poparta zbilansowanym odżywianiem i dbałością o zdrowie.

DSC04290-001

Żródło:

http://naturalissa.pl/

http://mazidla.com/

 

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *